Telefon Numaralarımız

Ofis Telefonu
0(216) 328 35 55 - 0(216) 329 76 02

Cep Telefonu
0(532) 483 48 91 - 0(535) 243 84 32

Untitled Document


Halı yıkama
    Evlerinizin ve işyerlerinizin vazgeçilmez eşyalarından olan halı ve kilimler, rengarenk görünümüyle bulunduğunuz ortama güzellik katıyor fakat belirli aralıklarla yıkanmıyorlarsa aynı zamanda sağlığınızı da tehdit ediyor demektir. Halılarınızı belirli periyodlarla bu işin uzmanlarına bırakmalı ve güzel görüntünün yanında sağlıklı yaşamın da keyfini çıkarmalısınız… Hızla büyümekte olan halı yıkama sektörü, artık insan gücünün dışında son teknoloji makinelere ağırlık vermektedir. Hem halılarınızı daha iyi yıkamak, hem de iş gücünden kazanmak için teknolojiyi sürekli olarak takip edebilmek oldukça önemlidir. Fakat gerekli sermayeyi bulamayan bir çok küçük işletme, bu ürünleri satın alamamaktadır. Size bilgisayarlı makinelerle hizmet vermekte olan firmamızsa, en kaliteli hizmeti sunmaktan gurur duyuyor…

Step halı yıkama
Step halı yapısı ve teknik ve dokuma özliklerine göre faklı froseslerden geçmektedir. Yıkama konusunda uzman personelimizle,hijyenik bir çalışma ortamında,halınıza özel halı yıkama şampuanı ile yıkama işlemi gerçekleştirilmektedir. Espak Halı Yıkama olarak biz uzun yıllar sektördeki tecrübemizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız. Step Halıları el dokuma halı grubuna girmektedir.

Bizimle iletişiminiz halinde ücretsiz servisimiz ile step halı yıkama konusunda uzman personelimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Step Halı Nasıl Yıkanır?

Step halı yıkama işlemi diğer tüm halılardan farklıdır. Step halılar yapıları itibari ile de farklıdır. Yıkama işlemi esnasın da uygun yıkama işlemi uygulanmazsa hasar görebilir ve bu hasar düzelmesi imkansiz olabilir. Genelde bu bozulmalar halı ipliklerinin bozulması, birbirine karışması, ipliklerin kopması veya halnın özelliğinin ortadan kalkması gibi unsurlardır. Step halıları yıkama esnasında kullanılan fırcaların sert olması da bozabilir.
Step halı yıkama işlemi esnasında kullanılan halı yıkama şampuanının mutlaka bitkisel olması gerekmektedir. Bu konuda bilgi almak için Espak Halı Yıkama olarak bizi arayabilirsiniz.

0(216) 328 35 55 - 0(532) 483 48 91


Shaggy Halı Yıkama

İlk bakışta post görünümünü andıran shaggy halılar hijyen kuralları göz önünde tutularak yapılan shaggy halı yıkama işleminden sonra modern desen ve geometrik çizgileriyle  ve alışılagelmişin dışında uzun tüyleriyle yapılan renk kombinasyonu ile evlerinizin vazgeçilmez parçaları olmaya devam edeceklerdir.

Hav boyları 3 ila 5 cm arasında değişen dekoratif shaggy halılar özenli ve hijyenik shaggy halı yıkama teknikleri kullanılmadığında hav diplerinde biriken toz, maytlar ve akarlar sebebiyle sağlığımız için büyük tehlike oluşturabilirler.klasik makina halılarının yerini modern renk ve desenlerle tasarlanan shaggy halılara bıraktığı şu günlerde akıllara takılan "Shaggy halı nasıl yıkanır?" , "Shaggy halı temizliği nasıl yapılır?" sorularına yanıt veren uzman kadro ve tekniklerle halı yıkama işi yapan Espak halı yıkama fabrikası, sizlere sunduğu hijyenik shaggy halı yıkama  tekniğiyle  de sizi ve sağlığınızı bu tür tehlikelere maruz kalmaktan korumaktadır. Hav boyları uzunlukları dolayısıyla bakteri birikiminin ve antihijyenin en sık görüldüğü halı çeşidi olan shaggy halılarınız, Espak halı yıkama fabrikası uzman personellerimiz tarafından ev ya da iş yerinizden makbuz karşılığı teslim alınarak halı yıkama fabrikamıza getirilir. Gerekli halı yıkama ekipman ve malzemelerin hazırlanmasının akabinde ilk işlem olarak shaggy halıların hav dipleri, yüksek vakumlu makinalar ile temizlenir. Shaggy halının cinsine uygun bitki özlü antialerjik ve antibakteriyel halı yıkama  sampuanı ve leke çıkartıcı seçilerek lekeye müdahale edilir. Shaggy halının gerek düğüm tekniği gerekse havlarının hassas olması nedeniyle herhangi bir deformasyona maruz kalmaması için yıkamaya uygun yumusak bir fırça seçilerek, halı yıkama işlemine devam edilir.son işlem olan durulama işlemini takiben kapalı kurutma odalarında tamamen kuruyan shaggy halılar, uzman denetiminde kalite kontrolden geçirilir.. Kalite kontrolden geçen shaggy halılar müşterilere teslim edilmek üzere ütülenip, parfümlenip paketlenir ve Espak halı yıkama fabrikası deneyimli personelleri tarafından ücretsiz servis imkanı ile ev ya da işyerinize teslim edilir.

Sağlık riske edilecek bi kavram değildir, shaggy halı yıkama için bizi arayın…

0(216) 328 35 55 - 0(532) 483 48 91El Dokuma Halı Yıkama
El dokuma  halılarının kalitesini ipliklerinin cinsi, düğüm sıklığı ve boyası belirler. El dokuma halılarında kullanılan boya suyla temas ettiğinde çözülebilir. Dokuma halılarda iki türlü boya kullanılmaktadır. Kök boyası ve kimyasal boyalar. Kök boyası kimyasal boyalara göre daha canlı görünen bir boyadır, daha parlak bir görünum verir. Her iki boyanın da kullanıldiği el dokuma halıların yıkanması işleminde tecrubeli olunmazsa geri dönuşumu olmayan problemler çıkabilir. Bu sebeple el dokuma halılarınızı kesinlikle profosyonel halı yıkama firmalarına yıkatmanizi tavsiye ediyoruz. El dokuma halılarının boyası yıkama işlemi esnasında birbirine karışırsa veya solarsa çaresi yoktur.

Kilim Yıkama

Kilim ve halılar, birçok evin görüntüsünü güzelleştirir, aynı zamanda bir miktar yalıtım da sağlarlar. Kilim kullananalar, kilimleri kendileri temizlemeye çalıştıklarında çok fazla zaman harcarlar. Zamansa, oldukça önemli bir kavramdır ve günümüzde zamanı bol olan insan, oldukça azdır. Yoğun programlar, hareketli yaşam tarzı veya enerji eksikliği sebebiyle insanlar, kilimleri ancak yüzeysel olarak temizleyebilirler. Bu sırada, kilimi temizlerken ona zarar veriyor olabileceklerinin farkına da varmazlar. Ayrıca kilimi yıkamak veya temizlemek, alerjisi olanlara zarar da verebilir.Bazı insanlarsa, kilim yıkama işini aylarca erteler. Temizleme zamanı geldiğindeyse kilimin oldukça kirlendiğini, hatta yıprandığını fark eder. Gerçekten de kilim elyafına işleyen kirler, tozlar ve diğer pisletici maddeler, zaman geçtikçe kilimin başlıca düşmanları haline gelirler.
Oysa, Espak Halı Yıkama profesyonel ekibiyle, bu tarz problemleri yaşamamanız için kilimleri en iyi şekilde temizleyen teknikerlere ve cihazlara sahiptir.


Halı Tamiri

El dokuma halı ve saçak tamiri ;
Her ilmeği özel işlenen el dokuma halılarınız antika halılarınız hem maddi hemde manevi olarak sizler için ne kadar kıymetli ise bizler içinde en az o kadar kıymetlidir.

Espak halı yıkama firmamız hereke, bünyan, kars, yörük, uşak, iran ipekli gibi el dokuma halılarınızın zamanla oluşan saçak bozulmaları yırtık ve çürümelerin neredeyse tamamen orjinaline yakın hatta birebir örme hizmetini yürütmektedir.

Servis ve tespit hizmetimiz ücretsizdir.


Overlok
Halı ve kilimlerinizin uzun ömürlü olması ve görünümlerinin bozulmaması için birçok yöntem bulunmaktadır. Halınızın kenarlarının çözülmüş, yıpranmış, saçaklarının eksilmiş ve bozulmuş olması durumunda veya halınızın yeni ölçülerde biçimlendirilmesini istemeniz halinde en iyi yöntemlerden birisi overloktur. Halınızda artık saçak istemiyorsanız en iyi çözümdür. Pek çok çeşit halı ve kilime uygulanabilen overlok, aynı zamanda ekonomiktir de.

Halılarınızda oluşan çözülmeler durmaz ve zaman içinde ilerler. Çözülen kısım düzeltilip overlok yapılarak halının daha fazla zarar görmesi önlenmiş olur. Halınız, en uygun ve zengin renk seçeneklerimizle daha güzel görünüm kazanır. Ayrıca overlok, kenarları daha dayanıklı yapar ve halının ömrünü uzatır.

Perde Yıkama
Perde yıkama hizmeti ;
Ev ve işyerlerinizde bulunan stor ve sabit perdelerinizin yıkama uygulaması profesyonel ellerde yapıldığı takdirde ilk günkü şıklık ve yeniliğini muhafaza etmektedir.

Evlerinizin ve firmalarınızın perdelerini dilerseniz sökme takma hizmetinide sağlamaktayız.

Servis hizmetimiz ücretsizdir lütfen randevu alınız.


Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama ve temizleme uygulaması;
Bu hizmet tamamen koltuklarınızın zamanla oluşan kirlenme bakteri temizliğine yöneliktir, günlük hayatta neredeyse sürekli temas halinde olduğumuz koltuklarımızın, birer bakteri yuvası olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek, bu sebeple aslında belli aralıklarla koltuk temizliği yaparız evlerimizde, ama gerekli makine ve şampuanın kullanılamaması sebebiyle, bir profesyonel firmaya en azından 4 ayda bir koltuk temizliği yaptırmanız sağlığınız açısından da önemlidir.

Espak halı yıkama firmamız koltuk temizliğinde de profesyonel çalışma arkadaşlarımız, son sistem gerekli cihazlar yardımı ile faaliyet göstermektedir. Tespit ve randevu servisimiz ücretsiz olup, sadece koltuk değil sandalye, puf ve benzeri ev eşyalarınızın da temizliğini gerçekleştirmekteyiz.Yorgan Yıkama
Yorganların lekelerinin ve kirlerinin temizlenmesi ne kadar önemli ise bakteriyel temizliklerinin yapılması da o kadar önemlidir.

Halı yıkama firmaları bizim gibi yorgan yıkama hizmetini de vermektedirler.Ancak yorgan temizleme işlemi halı yıkama işlemi gibi yapılmamaktadır. Bu işlem için evlerimizde kullandiğimiz çamaşır makinelerinin daha büyüğü olan özel yıkama makineleri kulanılmaktadır.

Yorganların temizleme işlemine başlamadan önçe varsa çıkarılması zor lekeler için uygulama yapılır. Renk verme problemi varsa ayrıştırıcı kullanılır.Daha sonra makinelere konularak yıkama işlemi yapılır.Yıkanan yorganların kurutulması çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünku yorganların kurutulması aldatıcı olabilir. Elyaf da olsa yün de olsa çok az bir nem bile kalsa mutlaka problem olacaktır.Tamamen kuruyan yorganlar ambalaj'lanır ve adresine teslim edilir.Servis esnasında hijyene çok önem vermekteyiz.